Filip o práci v GrandOptical

Vedoucí prodejny
Mám radost z toho, když se zákazníky nalezneme co možná nejvhodnější řešení k uspokojení jejich potřeb a oni se pak při vyzvedávání brýlí usmívají. To je známka úspěchu.

Jak dlouho pracujete v GrandOptical?

S menší přestávkou od roku 2015, tedy 4,5 roku.

V dubnu roku 2015 jsem byl přijat jako prodejce slunečních brýlí. V brzké době byl do finančního ohodnocení zahrnut také prodej optiky s působením jako prodejce/optik na pražské pobočce. Vedoucím prodejny jsem se stal v roce 2017.

Čím Vás práce v GrandOptical obohacuje? Co Vás na ní baví?

Do této firmy jsem nastoupil ihned po studiu, jedná se tedy o mé „první“ zaměstnání. I přesto však mohu s porovnáním zaměstnavatelů mých přátel a známých konstatovat, že se jedná skutečně o důstojnou práci nabízející řadu benefitů a perspektivy do budoucna.

Častým problémem dnešní doby při hledání uplatnění je věk a zkušenosti uchazečů. Byl jsem člověk sice s prvním stupněm vysoké školy, ale bez praxe, která je v současnosti považována za nedílné kritérium výběru zaměstnanců. I přesto jsem však dostal příležitost k seberealizaci a později také k profesnímu růstu.

Mnozí kolegové mne „převyšují“ věkem, někteří i dvojnásobně a pracují tu „léta“. Proto se nebojím, že by to v budoucím čase mohl být důvod „odchodu“ kohokoli z nás. Firmě nezáleží na tom kolik Vám je let, ale zajímá se o to, co je ve Vás.  Na mnohých pracovištích panuje i „rodinná“ atmosféra, jsme totiž různorodou družinou lidí, kteří se navzájem podporují nejen na pracovní úrovni, ale také v osobních životech.

Největším benefitem, samozřejmě kromě finančního ohodnocení a přátel, které jsem tu nalezl, je pro mne čas. Je to to nejcennější, co člověk v životě má. Při plánování směn se lze téměř vždy domluvit na tom, které dny budu mít volno a které budu pracovat, což je pro mě a můj osobní život velice důležité.